Bursa Arap Şükrü Sokağında Bir Gece

Herkese merhabalar,

Blog diye açtık paso yazılım paylaşıyorum biraz da blog gibi kullanmak istedim sayfamı. Bizim arkadaşlardan biri yaz okulundan geldi , birlikte vakit geçirelim diye sözleştik. Daha önceden de yemek sözü vardı. Heykelde buluştuk biraz vakit geçirdik akşama doğru hadi Arap Şükrü’ye gidelim muhabbeti çıktı ortaya. Bilmeyenler için Arap Şükrü Bursa denince akla  balık ve canlı müzik gelir. Arap Şükrü Sokağı  , Balıkçı Reşat’ın dükkanından başlayarak sağlı sollu restoranlar ve sandalyelerle dolu uzun ince bir  sokaktır.

Biz Deniz Tabağı Restorana oturduk , yani oraya oturmuşuz ben hiç dikkat etmedim öyle bir konsept var ki hepsi aynı kişinin gibi masalar iç içe orada garson olmak çok zordur herhalde. Alkol tüketmeyen biri olduğum için sadece balık yemeyi tercih ettim. 3 kişi gittik kalan 2 tanesi yanlış hatırlamıyorsam 2 şişe falan alkol tükettiler , masaya bir sürü meze falan geldi. Balık harbiden lezzetliydi ve tazeydi yani bunu yerken hissedebiliyordum.

Genel olarak gerek işletmecilerin gerek garsonların davranışları çok iyiydi. Güler yüzlü insanları seçmişler çalışan olarak bu insanın kendini rahat hissetmesini sağlıyor. Benim genelde gittiğim yerlerde en çok dikkat ettiğim şey budur.Eğer bir yerde sürekli somurtan insanlar varsa zorda kalmadıkça oraya gitmem. Esnaf olmanın en zor yanı budur belki de. Ne yaşarsan yaşa , bunu müşteriye lanse etmemek zorundasın.

Arkadaşı sözü olduğundan hesabı falan o ödedi , adettendir bizde sorduk ne kadar bizde verelim edelim ,  çok geldiyse söyle bak  falan diye. Söylemedi  tabii ama yediğimize , içtiklerine göre baya ucuz geldiğini söyledi. Bu tarz mekanlar genel olarak alkolden çok kazanır ama burası pek yapmamış galiba. Daha önce başka yere oturup kalkarken  dolmuş parasına kadar vermek zorunda kaldığımızı hatırlıyorum.  Şu ekonomik şartlarda orta direk bir kişinin tek başına ödeyebileceği bir hesap gelmesi gerçekten hoş bir durum.

Ufak bir değerlendirme yapmam gerekirse ;

Lezzet : 10/10

Hizmet : 10/10

Ücret : 8/10 (arkadaşın yorumunun ne kadar objektif olduğunu kestiremediğim için kırıyorum)

Sonuç olarak bizlere güzel bir gece yaşamamızı sağlayan bu Deniz Tabağı Restoranı ekibine çok teşekkür ediyorum. Bursa’da Arap Şükrü’ye gideceklere de tavsiye ediyorum.Bilgilerini de aşağıya atayım bu da müşterilerinden minik bir kıyak olsun 🙂

Restoranın adresi : Kuruçeşme Mahallesi, Sakarya Cd. No:17, 16350 Osmangazi/Bursa

Rezervasyon Tel : 0224 222 25 02

Web Sitesi : http://www.deniztabagi.com.tr/

Özet
Bursa Arap Şükrü Sokağında Bir Gece
Article Name
Bursa Arap Şükrü Sokağında Bir Gece
Description
Heykelde buluştuk biraz vakit geçirdik akşama doğru hadi Arap Şükrü'ye gidelim muhabbeti çıktı ortaya. Bilmeyenler için Bursa Arap Şükrü denince akla balık ve canlı müzik gelir. Arap Şükrü Sokağı , Balıkçı Reşat'ın dükkanından başlayarak sağlı sollu restoranlar ve sandalyelerle dolu uzun ince bir sokaktır.
Author
Publisher Name
Burak Gültekin
Publisher Logo

3 thoughts on “Bursa Arap Şükrü Sokağında Bir Gece

  1. Furkan

    Teşekkürler Burak böyle bir yer arıyorduk arkadaşlarımızla bursa arap şükrüde olması iyi oldu bizim için.

    Reply
  2. Ahmethan

    Benimde bir kez yolum Arap şükrü sokağına düştü . Hazır uğramışken balıkçı Reşat’a gideyim , bir balık yiyeyim dedim. Hic pişman olmadim , balıkları gerçekten çok lezzetliydi. Müşterileriyle de gayet ilgililer. Benim de puanım 10/10

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir