ProteinOcean Whey,BCAA,Pre workout İncelemesi

      ProteinOcean Whey,BCAA,Pre workout İncelemesi için 5 yorum

ProteinOcean İle Nasıl Tanıştım ?

Herkese merhabalar,
Bu yazımda sizler için kullandığım ProteinOcean ürünleri hakkındaki görüşlerimden bahsedeceğim.Kendileriyle tanışmam düzenli olarak takip ettiğim youtube kanalı olan Fitness Coach Beytullah&Güray ‘ın bahsetmesi ile oldu. Supplementler.com ‘dan alışveriş yapıyordum hep fakat “marka” ürünlerin fiyatları biraz fazla gelmeye başladı.(Optimum,Weider vs.).Biraz daha bütçeme uygun ürünler ararken denk gelmemin , ProteinOcean kullanmamda büyük etkisi var diyebilirim. Eğer ki maddi sıkıntıdayken görmeseydim muhtemelen önemsemezdim.

İlk ürünümü yaklaşık 8-9 ay önce almıştım. O zaman site tasarımları bile çok farklıydı. Sonrasında güncellemişler Ticimax alt yapısına geçiş yapmışlar.Askerden sonra gelip üyeliğime girdiğimde eski siparişlerim bile görünmüyordu sanırım veri kaybı da yaşamışlar. Her neyse ürün inceleme kısmına geçelim.

ProteinOcean Essential Whey Nasıldır ?

Fiyat- İçerik İncelemesi

Değerlerine  genel olarak baktığımızda 25 gr serviste 19 grama yakın protein miktarı beni tatmin ediyor diyebilirim. Piyasada en bilinen ve en çok kullanılan supplementlerden olan Optimum’la protein oranını kıyasladım ben. Şöyle bir tablo çıktı.


Optimum 1 servis toplam gramı  = 29,4 Gram

İçindeki toplam protein = 23,9 Gram

Protein Oranı : %81

1 Kg ürün piyasa fiyatı : Yaklaşık 150 TL

Servis Fiyatı : 4,67 tl

————————————————————

ProteinOcean Whey 1 servis toplam gramı : 25 Gram

İçindeki Protein Oranı : 18,5 Gram

Protein Oranı : %74

1 Kg ürün piyasa fiyatı : 119 TL

Servis Fiyatı : 2,98 TL

Optimum’u aldığınız yere göre indirim değişebilir ama somut olarak bir veri elde edemediğim için indirim kısmına soru işareti koydum. ProteinOcean ‘ın sponsor olduğu atletler var onlara özel indirim kodları tanımlıyor. Ben düzenli olarak Güray hocanın kodunu kullanıyorum. ” GURAY10″ koduyla alışveriş yaparsanız %10 indirim imkanınız oluyor ve her siparişinizde tekrar tekrar kullanabiliyorsunuz. Bu benim için büyük avantaj çünkü toplu alımda kayda değer bir indirim söz konusu oluyor.

Yukarıdaki tabloda da gördüğünüz gibi ProteinOcean daha avantajlı duruyor. Bazı arkadaşlar ham madde konusunda çok titiz düşüncelere sahip. Belirli markalar dışındaki ürünlerin kaliteli ham maddelerle üretilmediğini düşünüyorlar. ProteinOcean sanırım Almanya’dan temin ediyordu ham maddeyi , kalitesi hakkında hiçbir fikrim yok ki bu sadece laboratuvar ortamında tespit edilebilir diye düşünüyorum. Ama genel olarak destek içerikli bir üründe bu kadar ayrıntıcı olmayı mantıklı bulmuyorum diyebilirim.

Tat – Lezzet – Aroma İncelemesi

Benim ProteinOcean’dan aldığım ilk ürün çilekli “Essential Whey” oldu. Aroması piyasaya göre iyi. Fakat daha sonra sitesinde “Çikolata-Fındık” aromasının övüldüğünü görünce onu deneme kararı aldım ve daha memnun kaldım.Sarelle’nin eski fındıklı ekmeğe sürülen çikolatalarının tadını veriyor. Aroma olarak çok fazla çeşit var sitesinden bakabilirsiniz.

Spordan sonra boş midenin üstüne içildiğinde bazı protein tozları gibi sıkıntı yaratmıyor.  Belki o zamanlarda fizyolojik bir sıkıntı yaşamış olabileceğime ihtimal verdiğim için marka adı verip kötülemek istemiyorum.

Suyla gayet çabuk karışıyor eğer aranızda Nutrend kullanan olmuşsa bu hızlı karışmanın nasıl bir velinimet olduğunu bilir. Bisküvi aromalısını kullanmıştım inşallah vakit olursa onuda yorumlayacağım ama cidden çok zor karışıyordu Nutrend. Ondan ProteinOcean’a geçince karışma konusunda çağ atlamış hissettim kendimi.

Performansa Etkisi – Kullanım İncelemesi

İlk aldığım zamanlar beslenmem yetersizdi. 1 gün çalışıp 1 gün off veriyordum. Antrenman sonrası ve off günde sabah kalkar kalkmaz kullanıyordum. Sabah kalkar kalkmaz kullanmamın sebepleri ise ;

 1. Almam gereken protein miktarına ulaşmak,
 2. Uykuda onarılan kaslarıma protein ulaştırmak
 3.  ve toparlanmayı hızlandırmaktı.

Şimdi beslenmem düzenli olduğu için sadece antrenmandan sonra kullanıyorum.  İki kullanımından arasında bir fark oldu mu derseniz , bence olmadı. O zamanki antreman stilime bakaraktan gelişimimi olumlu olarak gördüğüm için beslenmeden doğan boşluğumu kapadı diyebilirim.Biraz daha kuvvet antremanları yapıyordum ve dirty bulk takılıyordum .  Şimdi ise daha çok body buildinge doğru kaydım , BCAA ile kombinasyon yaptığımdan beri de iyi sonuçlar alıyorum diyebilirim.

ProteinOcean Instant BCAA Nasıldır ?

Kullanım Sebebim ve  Yorumlarım

Daha önce hiç BCAA kullanmamış biri olarak bu yorumları yapacağım arkadaşlar.  İnanın başka markaların fiyatlarını bile bilmiyorum. Daha önce Whey dışında sadece kreatin kullanmıştım. Kreatini uzun yıllar kullandım  fakat  uzun süreli kullanımda saç dökülmesini tetiklediği hakkında bir makale okuyunca bıraktım. Makalenin kaynağını bulursam atarım.

Askerden gelip spora başladığımda uykuya , yemeğe ne kadar dikkat edersem edeyim toparlanamadığımı farkettim. Kollarımdan , bacaklarımdan DOMS denilen ağrılar hiç eksik olmuyordu.

Araştırmalarım sonucunda çoğu ok beni BCAA kullanımına yöneltti.Proteinoceandan whey alırken , bcaa ‘ide buradan alayım bari dedim ve karpuz aromalısını satın aldım. İlk 2-3 kullanımda istediğimi elde edemedim sanırım hemen tepki veren bir supplement değil ya da benim vücudum hemen adapte olamadı.  Fakat 1 hafta sonra ciddi manada daha sert ve uzun idman yapabildiğimi ek olarakta hızlı toparlanabildiğimi farkettim. Kullanım şekli olarak 3 çay kaşığı idmana giderken , 3 çay kaşığı ise ertesi gün sabah-öğle arasında bir zamanda kullandım ve hala öyle kullanıyorum.

Vücudun toparlanması konusunda sıkıntı yaşayan arkadaşlara kesinlikle BCAA tavsiye ederim. Proteinocean olur başka marka olur tamamen size kalmış. Ama ben bu ürünü denedim ve memnun kaldım , tecrübelere güvenen arkadaşların denemesini tavsiye ediyorum.

Aroma – Tat

Aroma olarak karpuzlu kullanıyorum. Pek şekerli şeyler sevmeyen , yemeyen  halk deyimiyle yavan şeylerden hoşlanan biri olarak hafif şekerli bulduğumu söyleyebilirim. Ama tadı kesinlikle kötü değil ,  shakerla hazırlayıp buzdolabına atın soğuk soğuk içecek niyetine bile içersiniz.

İçerik – Fiyat İncelemesi

Arkadaşlar içerik olarak yukarıda gördüğünüz gibi klasik BCAA aminoasitlerini barındırıyor.  Piyasada en iyi olarak bilinen Weider Premium BCAA ile tablo kıyası yaptım , hemen aşağıda.

 

Weider’in kalitesi elbette tartışılmaz ama içeriğe dümdüz bakılırsa cidden fiyat olarak acayip bir fark ortaya çıkıyor. Tabii bu kıyası hardline , optimum ile yapsam çok farklı sonuçlar ortaya çıkabilirdi. Weider’i seçmemin nedeni kullanan herkes neredeyse etkili olduğunu söylemiş , bende şahsen proteinocean’ın etkili olduğunu tecrübe ettim. Bu yüzden kendi açımdan etkili 2 ürünü kıyaslamış gibi oldum. Çok param olsa hangisini alırsın derseniz herhalde Weider alırdım , ama maalesef yok 😀

 

ProteinOcean Pre Workout Nasıldır ?

Öncelikle bu konuda tam verimli bir yorum yapamayacağım. Çünkü sadece 1 kere tester kullandım. Siparişlerde genelde l-carnitin gönderiyorlar tester olarak.Daha önceki siparişimde not düşmüştüm pre workout tester gönderebilir misiniz denemek istiyorum diye maalesef l-carnitin göndermişlerdi. Bende yardım hatlarına mail attığımda yoğunlukta gözden kaçtığını , bir sonraki siparişimde göndereceklerini söylediler. Ve sonraki siparişimde 1 adet tester pre workout geldi.

Antremandan 1 saat önce BCAA  almadan sadece Pre Workoutu içtim. İçinde zaten BCAA var yeterli olur diye düşündüm. Tadı gerçekten çok güzel , portakallı tang gibiydi aynı. Fakat etkisi ne yazık ki tadı kadar olmadı.

Benim için etkisi kocaman bir sıfır “0 ” oldu diyebilirim. Hatta aksine midemde ve genel olarak vücudumda “negatif” bir gariplik vardı. Başka kullanma imkanım olmadı  , kişisel bir sorundan mı kaynaklandı bilemiyorum.  Daha önce Türk kahvesi kullanıyordum pre workout olarak o zamanlar hiç bu tarz bir sıkıntı yaşamamıştım. Performansımda bir negatiflik olmadı fakat antremana konsantre olamadım rahatsızlık yüzünden. Bir gün tekrar deneme şansım olduğunda burayı tekrar editleyeceğim. Ama şimdilik görüşüm bu.

Vee Son olarak

Bu yazı hiçbir şekilde marka övme / yerme amacıyla yazılmamıştır. Kullanım tecrübelerimi blogumu okuyan insanlarla paylaşmaktan başka bir amacım yok. ProteinOcean hakkında belki de ilk makale bu. Ekşide sadece tanıtım yapılmış ,onun dışında bir şikayet ya da tarafsız kullanan birinin yorumlarını göremedim. Başka sorunuz olursa yazı altından belirtebilirsiniz.

ProteinOcean ürünlerini incelemek isterseniz adresleri : https://www.proteinocean.com/

 

Özet
ProteinOcean Whey,BCAA,Pre workout İncelemesi
Article Name
ProteinOcean Whey,BCAA,Pre workout İncelemesi
Description
Bu makalemde sizlere ProteinOcean whey,bcaa ve pre workout ürünleri hakkında tecrübelerimden ve fikirlerimden bahsedeceğim.
Author

5 thoughts on “ProteinOcean Whey,BCAA,Pre workout İncelemesi

 1. Murat

  İyi geceler, proteinocean detox ürünlerini (green ve red) kullandınız mı? Yorum ve değerlendirmeniz nasıldır? Teşekkürler.

  Reply
  1. BurakGultekin Post author

   Merhaba hocam,
   Green Detox’u satın almıştım.Fakat içemedim tadı pek bana göre değilmiş.

   Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir