TTNet(Türk Telekom) Modem Kullanıcı adı Ve Şifresini Bulma Öğrenme

Merhabalar,

Öncelikle bu sorun bir çok dala ayrılıyor. Aslında farklı sorunlar ama çoğu aynı şekilde telaffuz ediliyor. Sorununuzun doğru çözümünü bulmak için alttaki fihristten üstüne tıklayıp çözümüne gidebilirsiniz.

 

Türk Telekom(TTnet) Modem Arayüz Kullanıcı Adı Şifresini Bulma

İhtiyaçtan dolayı modem arayüzüne girmek zorundasınız ve kullanıcı adı – şifrenizi hatırlamıyorsunuz. Eğer şifrenizi değiştirmediyseniz bir nebze şanslısınız. Aşağıda bazı fabrika ayarlarından gelen şifrelerden paylaşacağım , bunları deneyerek bulabilirsiniz.

kullanıcı adı : admin – şifre : ttnet

kullanıcı adı : admin – şifre : admin

kullanıcı adı : admin – şifre : turktelekom

kullanıcı adı : admin – şifre : 1234

eğer bunlardan biri değilse yüksek ihtimalle şifrenizi değiştirmişsinizdir. bu durumda modemi resetleyip fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekir.

 

Modem Nasıl Fabrika Ayarlarına Döndürülür / Resetlenir ?

Modeminiz eğer Türk Telekom modemiyse arkası bu şekilde olacaktır. İmleç ile gösterilen yere iğne,kürdan veya bilumum sivri uçlu bir cisimle modemin ışıkları sönüp yanana kadar basılı tutun. Modem tekrar kendine geldiğinde artık fabrika ayarlarına dönmüş olacaktır.

Modemi bu şekilde olmayanlarda resimdeki gibi genelde üstünde nadiren sağında veya solunda reset yazan bir delik bulup aynı işlemi uygulayabilirler. Bu işlem gerçekleştiğinde modeminizin arayüz kullanıcı adı – şifresi aşağıdaki türlerden biri olacaktır.

kullanıcı adı : admin – şifre : ttnet

kullanıcı adı : admin – şifre : admin

kullanıcı adı : admin – şifre : turktelekom

kullanıcı adı : admin – şifre : 1234

 

TTNet Modem @ttnet uzantılı kullanıcı adı ve şifreyi bulma

Bu durum genelde modem bilgilerini yedeklemeden modemi fabrika ayarlarına sıfırlayanların başına geliyor. Önceden olsa tam bir çile olan bu durum Türk Telekom’un yeni hizmeti sayesinde çok kısa bir sürede çözülebiliyor. İhtiyacınız olan tek şey hizmet numaranız.

İnternet kullanıcı adı ve şifrenizi öğrenmek için 6606’ya SIFRE yazarak boşluk bıraktıktan sonra mesaja hizmet numaranızı ekleyerek gönderebilir, internet kullanıcı bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Yani şu şekilde olacak

SIFRE hizmetnumarası

bu mesajı 6606’ya göndereceksiniz.

peki hizmet numaranızı bilmiyorsanız ne yapacaksınız ?

 

TTNet Hizmet Numarası Öğrenme

Eğer elinizde fatura varsa aşağıda kare içine aldığım numara sizin hizmet numaranızdır. Eğer elinizde fatura yoksa 444 1 444  numaralı telefonu arayarak öğrenebilirsiniz.

 

Umarım makale faydalı olmuştur , sorularınız olursa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Özet
TTNet(Türk Telekom) Modem Kullanıcı adı Ve Şifresini Bulma Öğrenme
Article Name
TTNet(Türk Telekom) Modem Kullanıcı adı Ve Şifresini Bulma Öğrenme
Description
TTNet(Türk Telekom) modem kullanıcı adı ve şifresini bulma ve öğrenme ile ilgili bu yazımda aradığınızı bulacağınızdan kesinlikle eminim.
Author
Publisher Name
Burak Gültekin
Publisher Logo

10 thoughts on “TTNet(Türk Telekom) Modem Kullanıcı adı Ve Şifresini Bulma Öğrenme

 1. Sıradan vatandaş

  Hocam yan komşunun liseye giden oğlu daha önce wifi şifremizi istemişti vermedik. Geçen gün yine gelmiş türk Telekom’ dan geldiler bizde internet bağlatacağız diyerek kardeşimden babamın TC kimlik numarasını almış. Üstüne hizmet numarasını da istemiş ama allah’ tan vermemiş. Zaten modem de gizli bulamaz.

  Şimdi sorum şu bu utanmaz arsız komşu çocuğu ne yapabilir? Herhangi bir şifre alabilir mi, haberimiz olmadan? Ayrıca paralel hat çekmelerinden de şüpheleniyorum. Haram helal çizgisi olmayan, arlanmaz bir sülale adeta. Daha önce de traktörle 3 kez 2,5 metre yükseklikte olan telefon kutusunu çarpıp parçalamışlardı.

  Reply
  1. BurakGultekin Post author

   merhaba hocam, şifre vs alamaz öncelikle bunu belirteyim. bu tarz şifre içeren veya hassas durumlarda anne kızlık soyadı gibi bilgiler soruluyor. fakat arayıp arıza kaydı,modem resetletme gibi işlemler yapılabiliyor diye biliyorum bunlarda size uzun vadeli bir zararı dokunmayacak işlemler. paralel hat işlemini yıllardır hiç kimseden duymadım şahitte olmadım açıkcası ama çok şüpheleniyorsanız türk telekoma bir arıza kaydı bırakın adamlar geldiğinde bizim hattı bir kontrol edelim ayağına baktırın içiniz rahatlasın. traktörle telefon kutusuna çarpma olayı dışında aileyi kafamda canlandırabildim , artık sizi nasıl bezdirdilerse güzel betimlemişsiniz 😀 umarım yardımcı olabilmişimdir , iyi akşamlar 🙂

   Reply
 2. Vusala

  Merhaba bizim turk telekom modemimiz bozuldu.Simdi bir arkadasdam NextGenTel_E9 wifi modemi buldum ve kurulumunu yapamiyorum kullanici adi ve sifreye onerdiginiz her sifreyi denedim olmuyor turk telekomdan hizmet no suyla sifre sorgulayarak kurulum yapabilir miyim

  Reply
  1. BurakGultekin Post author

   Merhabalar,
   modem markasını ilk defa duydum açıkcası. şu kullanıcı adı şifreleri deneyebilir misiniz ? sol taraftakiler kullanıcı adı , sağ taraftakiler şifre.
   user user
   support support
   admin test
   admin VebBFB1963
   admin BdisPLr1917
   admin Wireless Key

   ttnet ile bağlantısı olur mu inanın bilmiyorum. ama üstteki şifreler ile sonuç alamazsanız arayıp denemekte yarar var.

   Reply
   1. Wifi Avcısı

    Allah senden razı olsun her kimsen gerçekten şu user user çok işime yaradı ttnet modem ama girmiyodu bi türlü user user denedim girdi zyxele

    Reply
 3. Öykü

  offf harika bi açıklama 1 saatir izlemediğim video, okumadığım yazılar kalmadı. en açıklayıcı ve sorunumu çözmeme yardımcı olan bu site oldu. çok ama çok teşekkür ederim.

  Reply
 4. ENES KAYA

  kardeşim benim modem türk telekom zvcry ağa bağlanmıyor yanında bu yazıyor bu bilgisayardaki ağ için kaydedilen ayarlar ağın gereksinimiyle eşleşmiyor lütfen yardım et bide kullanıcı adı ve şifreyide yazsan iyi olur

  Reply
  1. BurakGultekin Post author

   ağları listelediğiniz alanda bağlanmak istediğiniz ağın üstüne sağ tıklayıp “bu ağı unut” butonuna basın. sonra modeminizi yazıda anlattığım şekilde düğmeden sıfırlayın ve modem kutusunun altında yazan şifreyle giriş yapın.

   Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir