Sorunsuz İnstagram Api Nasıl Alınır ?

Sorunsuz İnstagram Api Nasıl Alınır ?

Merhaba arkadaşlar,

İnstagram API ‘si almak için dün akşamdan beri cebelleşiyorum.  Ama sürekli aşağıdaki hatayı alıyordum. Çok can sıkıcı hale gelmişti , en sonunda bir adet chrome eklentisiyle sorunu çözmeyi başardım.  R10’daki konuma yorum atıp ,  sorunu çözmemi sağlayan osawashere nickli arkadaşa çok teşekkür ediyorum.

Sınama çözümü doğru değildi. Lütfen tekrar dene.

Submission error: please fill out all required fields.

Öncelikle instagram hesabınıza giriş yapın ve https://www.instagram.com/developer/clients/manage/ şu urlye girin.  Sağ üstten Register New Client butonuna basın.

Eğer önünüze bu tarz captcha olmayan bir ekran geliyorsa eklentiyi yüklemeden client alamayacak ve yukarıdaki hata ile saatlerce cebelleşeceksiniz. Bu makaleyi okuyorsanız şanslısınız çünkü çözümü için uğraşmanıza gerek kalmayacak 🙂

Google Chrome mağazasında  olan Disable Content-Security-Policy
eklentisini indirmeniz gerecek . Hemen yandaki linkten sayfasına gidebilirsiniz :

Link : https://chrome.google.com/webstore/detail/disable-content-security/ieelmcmcagommplceebfedjlakkhpden?hl=tr

 Yandex’te çalışmıyor haberiniz olsun.

Eklentiyi yüklediniz kurdunuz. Kırmızı alanla işaretlediğim şekilde pasif gözüktüğünde eklenti pasif demektir.  Eklentiyi aktifleştirdiğinizde captcha gözükecektir.

O işaretlenen alanın üstüne bir kere tıklayıp eklentiyi aktif ettikten sonra sayfayı yenileyin. Ve form sağlıklı bir şekilde önünüze gelecektir.  Alttaki resimdeki göründüğü gibi doldurup apinizi alabilirsiniz.

Kırmızı ile bahsettiğim alanda nerede çalışma yapacaksanız o urlyi vermelisiniz. Bu URL sizin kullanıcıdan erişim için izin isteyip daha sonra izni alıp yönleneceği URL’dir. Doğru yazmanızı öneririm.

Umarım işinize yarar.

5 thoughts on “Sorunsuz İnstagram Api Nasıl Alınır ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir