Turk Telekom-Turkcell-Vodafone Telefonu Gizliye Özel Numaraya Açma / Kapama

Merhaba arkadaşlar,

Bu yazıda Türk Telekom(Avea)  , Türkcell , Vodafone ve bunlara bağlı olan bütün operatörler için telefonunuzu gizli  yani özel numaraya açıp / kapatmayı göstereceğim.

Türk Telekom (Avea) Özel (Gizli)Numaraya Açma ve Kapatma

Türk telekomda gizli numara işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz 2 adet numara vardır. İsterseniz *100#   şeklinde tuşlama yaptığınızda önüne gelen menüden İşlemler sekmesine girip oradan da Gizli Numaraları Engelle kısmına geçip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer bir seçenek ise *253# tuşlamasıdır.  yıldız 253 # tuşlamasını yaptığınızda telefonunuz gizli numaralara açık ise kapanır , kapalı ise açılır. Yani her iki işlemi de basit bir tuşlama ile gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone Özel (Gizli)Numaraya Açma ve Kapatma

Vodafone’da Gizli numaradan gelen çağrıları engellemek için: GIZLI AC yazıp 7046‘ya mesaj yollayabilirsiniz veya 7046 yı arayabilirsiniz

Gizli numaradan gelen çağrıları kabul etmek için: GIZLI KAPAT yazıp 7046‘ya mesaj yollayabilirsiniz veya 7046‘yı arayabilirsiniz.

Turkcell Özel (Gizli)Numaraya Açma ve Kapatma

Turkcell kullanıcısı iseniz ve telefonunuzu gizli numaralardan gelen çağrılara kapatmak istiyorsanız ;  *253#  telefonunuzdan aramanız yeterli.

Eğer telefonunuz gizli çağrılara kapalı ise ve siz açmak istiyorsanız bu sefer #253# yi aramanız yeterli olacaktır.

Özet
Turk Telekom-Turkcell-Vodafone Telefonu Gizliye Özel Numaraya Açma / Kapama
Article Name
Turk Telekom-Turkcell-Vodafone Telefonu Gizliye Özel Numaraya Açma / Kapama
Description
Merhaba arkadaşlar, Bu yazıda Türk Telekom(Avea) , Türkcell , Vodafone ve bunlara bağlı olan bütün operatörler için telefonunuzu gizli yani özel numaraya açıp / kapatmayı göstereceğim.
Author
Publisher Name
Burak Gültekin
Publisher Logo

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir